Stres i jego objawy

Zobacz skład kapsułki

Stany napięcia nerwowego i ciągle towarzyszący nam stres to niemal synonimy życia w XXI wieku. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie spustoszenie w naszym organizmie mogą one poczynić. Powszechnie stres uznaje się za zjawisko szkodliwe. Ten, który trwa zbyt długo i jest zbyt intensywny może nawet doprowadzić do nieodwracalnych zmian w naszym organizmie.

Nie sposób dziś żyć bez pośpiechu. Nie da się również omijać wszystkich nerwowych sytuacji, jakie nas czekają. Niezależnie bowiem od tego, czy sytuacje takie pojawiają się w naszym życiu prywatnym czy zawodowym, wytrącają nas z równowagi nie tylko psychicznej ale również fizycznej. Nie możemy bowiem zapominać o tym, że stres wyraźnie odbija się na naszym zdrowiu, a objawy fizjologiczne mogą nam towarzyszyć jeszcze przez długi czas po ustąpieniu czynnika stresogennego.

W terminologii medycznej stres jest zaburzeniem homeostazy spowodowanym czynnikiem fizycznym lub psychologicznym. W psychologii jest natomiast definiowany jest jako dynamiczna relacja adaptacyjna pomiędzy możliwościami jednostki, a wymogami sytuacji. Kwestią kluczową staje się zatem próba podjęcia zachowań zaradczych mających na celu przywrócenie utraconej równowagi.

Stres można nazwać chorobą cywilizacyjną. W mediach, prasie oraz literaturze fachowej zwraca się szczególną uwagę przede wszystkim na fakt, że długotrwały i intensywny stres ma destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie i zdrowie człowieka. Za niekorzystne objawy stresu uznaje się chociażby takie dolegliwości jak: drażliwość, gniew, nerwowość, lęk, depresja, huśtawka nastrojów, obniżona samoocena, myśli samobójcze, agresja, drżenie, tiki nerwowe, nadmierny pociąg do alkoholu, zwiększone spożycie kofeiny, zakłócony rytm snu, zła gospodarka czasem, obniżona jakość pracy czy zmiana stosunku do seksu. Poza tym niejednokrotnie pojawia się szereg symptomów ze strony organizmu. Objawy somatyczne stresu to chociażby: częste przeziębienia i infekcje, palpitacje serca, kłopoty z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, bezsenność, skłonność do omdlenia, migreny, ciśnieniowe bóle głowy, bóle w krzyżu, niestrawności, biegunki, zaparcia, problemy skórne, alergie, astma, wzmożone pocenie się i lepkość rąk, zaburzenia w miesiączkowaniu czy szybka utrata wagi.

Pod wpływem przedłużonego stresu, zwiększają się potrzeby metaboliczne organizmu, co może objawiać się przyśpieszonym biciem serca, zwiększonym napięciem mięśni, wzrostem ciśnienia tętniczego lub cholesterolu. Zmiany te przyśpieszają przemianę materii i metabolizm węglowodanów i białek. Ponadto procesy te mogą spowodować wzrost poziomu glukozy we krwi Organizm wykorzystując spożytą energię w tempie przyśpieszonym jest o wiele bardziej narażony na niedobory witamin, minerałów oraz makro i mikroelementów. W takich sytuacjach obniża się także poziom antyoksydantów w naszym organizmie.

W momentach gdy nasz organizm jest już wystarczająco obciążony nie powinniśmy go narażać na konieczność radzenia sobie z kolejnym wyzwaniem, jakim jest chociażby odpowiedni metabolizm leków farmakologicznych. Częstokroć znacznie lepsze działanie wykazują produkty pochodzenia naturalnego. Do takich należą między innymi szyszki chmielu, które zawierają aromatyczną żywicę, olejek lotny, gorycze i inne substancje o właściwościach uspokajających. Nieocenione jest również działanie melisy, która pozytywnie wpływa na centralny układ nerwowy działając tonizująco w stanach wyczerpania nerwowego oraz łagodząc stany lękowe. Również doskonale wszystkim znana lawenda wyraźnie wykazuje działanie odprężające i ułatwiające zasypianie. Przywraca równowagę centralnego układu nerwowego oraz zmniejsza uczucie lęku i rozdrażnienia nerwowego. Kolejnym pomocnym w walce z przedłużającymi się stanami napięcia nerwowego naturalnym produktem jest stosowany pomocniczo w trudnościach z zasypianiem ekstrakt z kwiatów szafranu. Z kolei L-tryptofan – aminokwas niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwiększa on wytwarzanie hormonów odpowiedzialnych za utrzymywanie dobrego stanu psychicznego, spokojny sen i regenerację organizmu.

Tak bogatym w naturalne składniki konieczne do zapewnienia optymalnej pracy układu nerwowego produktem jest ProRelaxin®. Suplement diety ProRelaxin® stymuluje prawidłową pracę centralnego układu nerwowego oraz wyraźnie zwiększa odporność organizmu na stres.

Dzięki połączeniu najnowszych wyników badań z mądrością medycyny naturalnej możemy skutecznie a jednocześnie bezpiecznie walczyć z wszystkimi negatywnymi skutkami życia w ciągłym stresie oraz napięciu nerwowym.

KUP JUŻ TERAZ
INNOWACYJNY SUPLEMENT DIETY

ProSlimer®

Suplement Diety
60 kapsułek

Zobacz już teraz

ProRelaxin®

Suplement Diety
60 kapsułek

Kup już teraz

pobierz ulotkę

ProMigren®

Suplement Diety
60 kapsułek

Zobacz już teraz